detail image
17.07.2020 v 20:30

Kulturně ozdravná kúra: Or + Kalle

profile
Presentie
Zdarma
/ vstupenka
fire Zbývá 100

*V pátek 17. 7. se uskuteční dva koncerty. Od 20:30 vystoupí pražská noiserocková kapela Or, od 22:00 zahrají Kalle s akustickou kapelou.*

Or dokážou oslovit lidi napříč žánry a komunitami – až doomové pasáže mohou chytnout metalisty i milovníky noise či hardcore, Or se neztratí na festivalu takzvané alternativní hudby a skrývají v sobě stejnou sílu jako kapely ze staré gardy Silver Rocket. Všechno tohle se otisklo na albu _Jaro_, které vydali před třemi lety.

Táborská dvojice Veronika a David Zemanovi se vrací na Ferdinandku po dvou letech. Jejich společné začátky se datují od roku 2007, kdy spoluzaložili indie-rockovou skupinu Veena a nedlouho na to k ní přidali další hudební projekt Nod Nod. Od roku 2013 začali postupně koncertovat jen ve dvou pod názvem Kalle a následně vydali debutové album Live from the Room. Jejich prvotina i přes svou lo-fi povahu vyvolala na české alternativní scéně rozruch a obdržela cenu Anděl v kategorii alternativa 2014. Druhé album _Saffron hills_ dvojice vydala po třech letech. Kalle na ní své intimní pojetí slow-core dotáhli do dokonalosti a k další ceně Anděl 2017 se jí podařilo ještě přidat cenu hudební kritiky Apollo. Rok po vydání kapela začíná občasně koncertovat v akustickém šestičlenném podání. Tento projekt uvnitř kapely završili vydáním alba Songs with the Acoustic Band, které vyšlo digitálně na sklonku roku 2019. Na albu _Songs with the Acoustic Band_ vyměnili elektrickou kytaru a spoustu zvukových mašinek za akustické nástroje v šestičlenném obsazení. Zpěv, akustická kytara, basa, bicí, harmonium a violoncello v souhře, která zachovává post-rockovou atmosféru a zároveň odhaluje nový rozměr skladeb.

Ještě nemáš Presentie v mobilu?

Připoj se k naší komunitě a najdi si toho nejlepšího parťáka na akce

  • App Store
  • Google Play
Mobile app