detail image
28.07.2020 v 18:00

Načeva - Zdivočelí koně, Martina von W / Živý Hradec

profile
Presentie
Zdarma
/ vstupenka
fire Zbývá 100


28. 7. Načeva - Zdivočelí koně, Martina von W.
Načeva a Zdivočelí koně
Název projektu „Zdivočelí koně“ je podle jedné básně Pavla Zajíčka, kterou právě Načeva se svou stávající kapelou zhudebnila. Ke zhudebnění vybrala básně umělců, kteří byli pronásledovaní minulým režimem, z let 60. – 80., jako jsou Ivan Martin Jirous, Pavel Zajíček, Vladimíra Čerepková, Václav Hrabě, ale i méně známých jako je Věra Jirousová nebo Šárka Smazalová.
Tyto básně jsou velmi citlivě a přitom výrazně emotivně interpretované Načevou, která má k básníkům osobní vztah. Podbarvené jsou silnými melodiemi hráče na klávesy Davida Kabzana (Rány těla), který už spolupracoval s Načevou na desce Nebe je rudý a bubenice Markéta Pták (LO/VE), doplňuje tento mezigenerační vztah a dokazuje, že zhudebněné undergroundové básně jsou nejen pro posluchače, kteří dobu minulou zažili, ale i pro nastupující generaci.
Martina von W
dříve známá jako Pensée , je písničkářka původem z Jindřichova Hradce. V roce 2012 byla vybrána Tomášem Klusem jako předskokan pro jeho jindřichohradeckou zastávku na tour Ani si nesedejte. Pod jménem Pensée vydala v roce 2017 za pomoci svých fanoušků a Startovače album "Láska, smrt & špína".
Kromě četných samostatných koncertů má za sebou účast na hudebních festivalech jako je Folková růže, Žižkovská noc, United Islands či No Waves a vystoupení v Polsku či Německu (a v Brně).
Vystupuje zpravidla sama s kytarou, při výjimečných příležitostech i s doprovodem kapely.

Ještě nemáš Presentie v mobilu?

Připoj se k naší komunitě a najdi si toho nejlepšího parťáka na akce

  • App Store
  • Google Play
Mobile app